Elfská chalúpka

Napísať odpoveď
Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Elfská chalúpka

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 22 Jún 2012 23:22

Priatelia rád by som zverejnil trochu emocie a prac.postupov k tomuto prírodnému unikátu.......Chalúpka má 8,5kg,20cm výšku a 26cm je široká.....áááá pochádza z potoka vo V.Fatre...........
Prílohy
chal.osadená vo fošne.jpg
ako je vidieť začínal som na hrúbke 8,5cm a skončil na cca 3cm.... drevo je statná hruška....
zrovnanie do roviny.jpg
takto som to zrovnal do roviny,nakolko som lavú časť spúštal viacej...............(podložil som si fošnu a načáral som si rovinu voči kameňu-samozrejme aj s rezervu 1cm)
chal.vyrezaná a prihoblovaná.jpg
Chal.vyrezaná priam.pílou a spodok je prihoblovaný-zrovnaný.....
miesta prirábania hmoty.jpg
označané miesta kde som dorábal chýbajúcu hmotu,a preto som začínal s hrúbkou dreva 8,5cm
det. chýbajúcej hmoty.jpg
det. chýbajúcej hmoty.jpg (21.04 KiB) 1266 zobrazení
dor.drev. hmota.jpg
dor.drev. hmota.jpg (25.96 KiB) 1266 zobrazení
označenie stredov nožičiek.jpg
Naznačenie stredov nožičiek-ten najtažší údel + vyhodnotiť tvar nožičiek....
označenie stredov nožičiek.jpg (20.98 KiB) 1240 zobrazení
polotovar.jpg
už sa to začína tváriť....
5 nožičiek.jpg
Dai na hrubo,prichádza stav ,ked mám pocit že jedna nožička je tam naviac.....no ale kerá????!
zakryta nožka -1.jpg
ked neviem ktorú nožičku ubrať,prichádza na pomoc fototechnika,nepotrebné zakryjem a nafotím.....
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 09 Jan 2013 09:55, upravené celkom 1 krát.

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Re: Elfská chalúpka

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 24 Jún 2012 23:32

Dalšie úvahy-či postupy..............
Prílohy
zakrytá nožka -2.jpg
rozhodol som sa pre túto variantu....
zakrytá nožka -2.jpg (17.62 KiB) 1240 zobrazení
zakrytá nožka-3.jpg
zakrytá  nožka -4.jpg
finálna pod..JPG
Dai, je z jedného kusu dreva -finálna podoba,líznuté mahagon lih.moridlom+ matný lak v spreji...
prid.hmota.JPG
vyplnená diera v kameni drevom....
dorob.diera.jpg
dorob.diera.jpg (23.66 KiB) 1240 zobrazení
obojstranné prirábania.dreva.JPG
pohľad zo zadu,vidieť obe diery ,doplnené drevom
dai ze spodu.jpg
dai ze spodu.jpg (15.81 KiB) 1240 zobrazení
chalúpka na národnej.jpg
chalúpka ocenená na Národnej výstave v Hlohovci 2012.......len pre info :chalúpku do dai som spúštal do nemoty po večeroch mesác......ale stálo to za to, ani do fitneska som nemoseu,dvíhať 8,5 kg chalúpku -oči vypleštené,fučal som jak jež a furt málo......
chalúpka s ocenením.jpg
Bolo a je mi cťou a národným sviatkom zúčastiť sa a tým napomôcť a pridvihnúť našu Slovenskú úroven v očiach u nás i v zahraničííííí............Sme skvelí ...len málokto o tom vie !!!!!!!Máme sa čím pochváliť......Velká vdaka patrí organizátorom Nár.výstavy,no hlavne Trnavskému Bonsai clubu-nebyť ich odhodlanosti ešte mnoho ludí by rozmýšlalo v Hc čo je to suiseki ,či ako vyzerá parádny bonsai.....klobúka dolu priatelia,dalšia vydarená výstava......!
chalúpka s ocenením.jpg (17.69 KiB) 1240 zobrazení
Naposledy upravil/-a Juraj Formel v 25 Jún 2012 23:00, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj Szabo
Prezident
Prezident
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 19:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Juraj Szabo » 25 Jún 2012 19:01

Krásny kúsok , len vás chlapci a dievčatá obdivujem . Až na živo vidí človek koľko práce dá niečo také krásne vyrobiť. Chalúpka ako aj ostatné tvoje práce Juraj sú na veľmi vysokej úrovni , žiadna pasová výroba. Držím ti palce v dalšiej práci a teším sa na tvoje dalšie kúsky :D
Prílohy
ZR160001 (2) -1.jpg

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 25 Jún 2012 22:55

Durika,spejeme ku krajšiemu zajtrajšku,krájším šohinom z jabloniek áááá mám jednu bombu skamenelé drevo-ktoré osadím do 250 ročného dreva -dubového,však nahaj tak, jar to istí. ááá ver že si dám záležať!!!!!....ááá držím tam v totých Košicoch palce,robíte top bonsaje na ktoré Slovensko je pyšné...

Pavol Meňhert
Dátum registrácie: 15 Jan 2010 20:32

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 28 Jún 2012 10:42

Veľmi ale naozaj veľmi pekné...!!! Gratulujem k oceneniu, pretože JE zaslúžené !!!

Jiří Svačina
Dátum registrácie: 31 Jan 2011 02:42

Príspevok od užívateľa Jiří Svačina » 09 Jan 2013 08:59

Velice zajímavý kámen, velmi pekná práce :) , zdravím

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 09 Jan 2013 09:34

Páni dakujem za slová pochvaly......!
Cieľom tohto a nielen tohto mojho príspevku je šíriť krásno a dobré vzťahy a k tomu patria aj emocie a postupy ako dospieť k tomu že sa zhotoviťeľ a obdivovateľ zjednotí s prírodou.....v tejto chalúpke som našiel jej dušu a niekedy mám pocit že v nej bývam....... ááá dúfam že daň za ňu nebudem muset platiť ako za nehnuteľnosť...... :D
Dary Matky prírody tu u nás sú výnimočné,len nie každý ich vidí.....na to aby ich videl ,musí pozerať na svoje okolie srdcom alebo duchom....... :!: niekedy mám pocit že ony hladajú mna-alebo rovný-rovného si hladá a tak každý si nájde bonsaj či kamen na jeho úrovni -blízke charakteru a duševnej čistote myšlienok osobnosti....... všetci sme jedno......len nie každý chápe o čom tu snívam.....
Nie nadarmo sa hovorí:odhodlaj sa srdcom a nohy ťa ponesúúú....... :idea: :!: :wink: ááá tak hľadáme- kutreme a do hľadá- nájde,je to len otázka trpezlivosti a času...!Kung-fu majster mi raz povedal:všetko je možné-len málo chceš...! A já chcem......! :wink:
Rád by som verejno podakoval suiseki maestrovi Peterbrodovi,nebyť jeho ,nikdy by som nevedel,nevidel a nemal také skvosty aké v zbierke mám...dakujem!!! :bom: :wink:...... ááá čo je horšie tento druh kamena(tkz.bonsajové) tam už niesú ,bolo tam zopár kusov,jeden nádherný už je na parapete v štádiu šmirgeluvania.....bude mať poetikuš-dakovný názov :Martinské Roháče....kameň sám o sebe skvost ani daizu nepotrebuje.... :wink:
ááá pre nedočkavích jedna infoška:už je osadená v jabloni sestra chalúpky -jedna menšia mramorová.....však až dožijeme, uzrú svetlo sveta na Slovakiii..... Bude mi cťou a národným sviatkom sa zúčastiť...!
Ta držím palec ostatným stružlikantom ,nech sa im podarí každý zámer,teším sa na ich skvosty .....! :wink:

Napísať odpoveď