suiseki Matsuura Arishige

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Re:

Príspevok od užívateľa vlado » 10 Jan 2012 11:05

... Peter ja nebrojím proti tvojmu kamarátstvu z Jurajom a ostatnými, ani nestanovujem žiadne pravidlá hodnotenia kameňov, ani nenahováram nikoho aby svoje kamene upravil či neupravil. Svoj názor na všeobecnú tvorbu suiseki - teda nie len na tvoje - mám a je to môj názor a mysli si o mne čo chceš.
Na začiatku tohoto vlákna je niečo čo pochopil asi iba Palo a to vysvetlenie niečoho. Ostaná debata so zbytočnými omáčkami, metaforami, všelijaké nepriame narážky a niekoľko krát upravené príspevky sú obrazom, že môj názor je ťažko stráviteľný. Načo písať o suiseki či nesuiseki ,rezaní či leštení, ak je niečo pekné je pekné ak je to škaredé je to škaredé. Či to bude na akejkoľvek výstave na svete, alebo nie , to neovplyvníme, môžme len hodnotiť podľa svojho názoru a pohľadu na vec.
To je asi tak všetko z mojej strany.

peterbrod
Dátum registrácie: 05 Apr 2008 20:33
Kontaktovať užívateľa:

Re: suiseki Matsuura Arishige

Príspevok od užívateľa peterbrod » 10 Jan 2012 13:03

vladovi-príspevky píšem napriamo,doplňujem myšlienky metaforami,narážkami,upravím pravopis a odošlem,niekedy sa mi to zdá nedostatočné tak znovu,nikdy nemením podstatu ,tvoje názory na suiseki sú mi ľahko straviteľné,lebo sú až na drobnosti rovnaké ku výsledku ako moje(dogmatické postupy robené na našich kameňoch vytvorené Japončíkmi na japonských neberiem,tu vidím podstatný názorový rozdiel,no a čo,taký je život)že sa nepodielaš na tvorbe pravidiel a vyhovuje ti asi chaos je smutné,pozri na čechy,tvoj chápajúci kamarát Paša tu už radil,čo je zase veselé Martinovi-niekde na stránke vo forme hodnotiaceho predlačeného papiera pre rozhodcov so všetkými hodnotiacimi vlastnosťami suiseki som skúsil čosi ako návod na objektivitu,náklady čo tuším niekto uviedol ako prekážku sú smiešne,rozhodcovia sa môžu vylosovať z vystavujúcich,ľahko vyplniť papier,vybrať pár najlepších,znovu posúdiť podrobne a vybrať najlepšie,trebárs aj za pomoci prítomnej platenej hviezdy ,je vecou organizátora podľa jeho možností,presvedčenia,prípadne tématického zamerania zvoliť formu ocenenia,počet ocenených,prípadne umožniť sponzorovi(om)vybrať mimo rozhodcov,sám oceniť...30 papierov pre troch rozhodcov je na 10 výstav,jedna kópia tu na stránku na pripomienkovanie,vylepšenie môže byť suisekiústava slovenských tvorcov,z ktorej jasne každý,kto chce dosiahnuť dobrý výsledok vidí,že na dosiahnutie najvyššieho počtu bodov sa musí venovať všetkému(nabudenie kvality,počet bodov podľa dôležitosti,chýbajúce tvary v Slovenskej tvorbe) atď(pardon,že som nevydržal znovu sa zamiešať do vašich vecí)nepovažujem to za prípadné zadávanie úkolu niekomu,ale za uľahčenie nosenia ťažkých batohov vystavujúcich a diskutujúcich,poprípade výstavových diplomatov,ak je nedostatočný zákon sa dá zmeniť,asi to chce aj čas ,je lepší pre kamene ako nič
Naposledy upravil/-a peterbrod v 10 Jan 2012 17:11, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: suiseki Matsuura Arishige

Príspevok od užívateľa vlado » 10 Jan 2012 15:28

..fajn, súhlasím.
v.

viliam oravec
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 02 Mar 2011 22:35