Dedusko hrabak jamadorak

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dedusko hrabak jamadorak

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 26 Jan 2013 15:02

Ahoj Juraj
zaujimal by ma sucasny stav, t.j. ako sa zachovala ablaktovaná vetva, či sa zachytila a ako to cele vlastne po troch rokoch vyzerá...mohol by si vlozit foto?
Dakujem.
Naposledy upravil/-a Rudolf Fraštia v 27 Jan 2013 18:30, upravené celkom 1 krát.
Zdraví Rudo

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA
Dátum registrácie: 08 Apr 2008 23:24

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 27 Jan 2013 18:05

Nazdar maestro,deduško žije ,minulú jar som mu zobral kolový koren,je posadený na tehlách-aby nepustil náhradný koren,dorábaná vetva si žije vlastným životom,ten velký salám rez pomaly zavaluje a zmýšlam že ho na jar dám do prech. misky...uvidíme alebo ho len vykopem, odstránim neželané a nehám ho naberať hmotu jednu sezonu-aj salám rez sa bude rýchlejšie zavalovať,zatal udržujem obrast....... od zmeny pôvodného stanoviska je u mna 7 jar.....no neponáhlam,,áááá konec koncov ,už by sa patrilo dať dačo aj na výstavu.......je to len otázka času.....foto neskor.-rád by som to dotiahol až do výstavného stavu..!
.....len pre info mám nachystaný slušný material na príspevok- šohyny z javora ohniváka a okr.jabloní....len mosím na jar presadiť do b.misiek a potom ked sa bude tváriť výstavno, pôjdu na verejnosť....!Otázka cca 2-3 roky a budú až aj výstavné.....Nie som len suisekár ale aj bonsaista.....len pri suiseki do-je možné konečný-výstavný stav rýchlejšie dosahnuť.(nič to nezje,nezmrzne to a nevyschne to,netreba furt strihať, striekať atd)ako pri bonsajoch-čo je podstatný problém ,bonsaj udržovať v zdravej kondícii-aby prežil....ostatné je o estetike...!.......... :wink: ta sa maj...! :bom:
,,,,ááá až sa podarí čo chcem-tak budem mať more času venovať sa svojim zálubám....! ked sa podarí ,potom to pojde rezkým krokom......

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 27 Jan 2013 18:49

O.K. Juraj...plany mas pekne a bohate, vsetci v podstate spejeme k rovnakemu cielu - mat suce bonsaje ... lenze toto vlakno je zaujimave prave Tvojim pestovatelskym postupom a kedže od poslednych informacii uplynul cas, ktory by mal priniest vo veci pokrok, tak som svoj zaujem upriamil prave naň - navyse strom je teraz bez listov, tak som myslel, ze foto by bolo dost poucne...
Zdraví Rudo

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 27 Jan 2013 21:07

Rudo,netlač na pílu....vydrž, Pánbožko nás skúša......!Strom je do polky ve snehu,a na jesen som ho nestrihal,,,takže nafotit nevkusne rastenú metlu sa mi nezdá byť dobrý nápad....spodné konáre aby zhrubli som pustil......môžeš klidno spávat,až sa prihlási teta Jar,prídu nové úmysly.....!!! :wink: Rád by som doplnil príspevok a tak dokumentoval jeho další vývoj....!

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 28 Jan 2013 09:08

No dobre Ďuri...tak ešte chvíľu polyžujme :D ...vydržím...
Zdraví Rudo

Juraj Formel
Člen SBA
Člen SBA

Príspevok od užívateľa Juraj Formel » 28 Apr 2013 21:47

Špeciálne pre Ruda ,jedno čerstvé foto deduška.......podotýkam že sa neponáhlam,pod deduškom sú tehly ,aby nepuštal kolového korena,pôvodný kolový koren som mu ubral minulú jar,po troch rokoch od zmeny pôvodného stanoviska,takže ešte ho nehávam volne rásť......Aj salám rez dovtedy lepšie zavalí.....chcel som ho dať už túto sezonu do prechodky no slniečko ho natolko prebudilo že som nechcel riskovať,,,tak o rok.....postavenie konárov je zatiaľ fingované -nechávam si rezervné konáriky a v korenoch som tiež priablaktoval malého hrabáka-chýbalo mu trochu korenov v jednom úseku,momentálne je po jarnom prerezaní zbytočného a dostal kristalon štart na vylepšenie jarnej chuti rašiť a zavalovať potrebné....každá rada či konštruktívny pohľah výtaný..... :wink:
Prílohy
deduško hrabák jar 2013.jpg

johny1979
Dátum registrácie: 09 Dec 2019 10:21

Príspevok od užívateľa johny1979 » 09 Dec 2019 19:39

Ako vyzera teraz? Žije?

Napísať odpoveď