"POLE NEORANÉ"

Napísať odpoveď
Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

"POLE NEORANÉ"

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 29 Dec 2014 10:09

Juraj, Prezídium, ste skupinka zvolená do čela, nikto nečaká, že odnesiete všetko na svojich chrbtoch. Členovia vám dali do rúk volant a čakajú na vytýčenie smeru a uvedenie do pohybu - ak toto dokážete urobiť, tak pomyselný náklad potom určite odnesieme všetci spolu.

Hovorím za seba, ale dúfam, že mnohí dokážete s touto myšlinkou súhlasiť.

Už tretie funkčné obdobie prezidenta SBA (predtým ešte nebola táto stránka) tu odznievajú výzvy členom k podnetom k činnosti tejto organizácie. Nehovorím, že je to nesprávne, ale chcem len podotknúť, či ich už nie je dosť na to, aby sa s nimi začalo aj systematicky pracovať - stačí "preorať" pole tejto sekcie príspevkov za posledných 6 rokov, vyselektovať použiteľné, začať využívať a neverím tomu, že SBA nedokáže do konca nového roka konečne aspoň čímsi zaujať.

Veľa úspechov do nového roku 2015
Zdraví Rudo

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: "POLE NEORANÉ"

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Dec 2014 21:48

Ahoj,

trocha k situacii predstav, clenov, prezidia
snazime sa vymysliet, ako niektore myslienky zrealizovat. Lahko sa pise, ze rad by som velku slahackovu tortu, ked nie je domyslene ako ju vlastne upiect tak, aby aspon vacsine ludi chutila a nebodaj niekoho neurazila, pretoze je alergicky na karamel a pod. :D

Momentalne zmeny:
[*] vsetky informacie, ponuky a rozhodnutia su automaticky zverejnovane, kedze boli pripomienky na transparentnost
[*] aktivne informovanie ohladne EBA a aj aktivity v tomto smere
[*] pripravujeme zmenu organizacie narodnej vystavy, co sa priebehu tyka tak aj samotnej dokumentacie
[*] pomoc s aktivitami v jednotlivych regionoch

Inak, debata ohladne SBA sa velmi podoba diskusiam v EBA. Neda mi nespomenut myslienku delegata tusim za Svajciarsko: "Prezidium nie je na to, aby mu clenovia davali navrhy, ktore ma zrealizovat, ale vykonavali to, na co ich clenovia splnomocnia a tieto cinnosti koordinovali". Nijako sa tym teraz nesnazim zbavit zodpovednosti prezidia, ono je to skor naopak. Len treba veci spravne vykomunikovat a predostriet konkretnu predstavu. Z toho, co som videl za posledne roky mozem povedat, ze niektori clenovia chapu veci alibisticky sposobom "zadam ulohu, cakam riesenie, ktore potom znesiem pod zem, ved je jasne, ze inak je to lepsie". Musime byt velmi opatrni, aby sa nam nezopakovala situacia, kde sa clenovia hadaju a vzajomne urazaju. Prave v tomto by som videl ulohu prezidia - odmoderovat diskusiu a vysledok aj s pomocou aktivnych clenov zrealizovat.

k samotnym navrhom
Prispevkov je dost vela, niektore su pase, pri niektorych sa situacia zmenila. Clenovia prezidia niektore svoje predstavy priamo premietaju do svojej cinnosti. Navrhujem teda toto vlakno pouzit presne na uvedeny ucel. Tazko sa teda reaguje.
Mohol by si za seba pridat body, ktore by si rad na SBA zmenil? Netreba ani rozpisovat, staci, ako si povedal, odkaz na konkretne vlakno/vlakna a spolocne sa tym preluskame :wink:

Tesim sa

Napísať odpoveď