Pohľad späť na r.2017 - prvý

Napísať odpoveď
Vladok
Prezídium
Prezídium
Dátum registrácie: 15 Apr 2008 15:56

Pohľad späť na r.2017 - prvý

Príspevok od užívateľa Vladok » 07 Feb 2018 15:00

Ahojte,
v tomto príspevku chcem možno poukázať na skutočnosti, ktoré su všedné pre bonsajovú verejnosť alebo prispieť k niečomu zaujímavému.
Obzretím sa dozadu si rekapitulujem, či som bol aktívny alebo skôr pasívny v mojej záľube/hobby. Porovnávam si aktivity za rok 2017 a tie ktoré som vykonal oproti roku 2016, teda hodnotím sa. Hodnotíte sa aj vy ostaní ? Je pekné v porovnaní zisťovať, že som bol tam aj tam, že som opäť vystavoval a mohol navštíviť veľa bonsajových akcií resp.výstav. Môžem porovnávať rôzne úrovne akcií, možem si pozerať cez zimné obdobie veľa vlastných fotografií a mám prehľad o dianí k bonsajovej komunite. Môžete si to povedať aj vy ostaní ?.
Ak ste porozmýšľali o uvedených otázkach, je to výborné a možno aj zaujímavé na prezentáciu. A tento postreh môže vyvolať dojem, že kde sa prezentovať ak by som o tom uvažoval (facebook, blogy, youtube, chat ....). Možností je veľa ale ktorá je tá najlepšia - no každá, ale najviac cielená je práve tá, ktorá sa vykoná v komunite bonsajistov a naživo.
Prezentovať svoju záľubu je podľa mňa jednou zo základných činností bonsajistu a aj táto naša komunita bonsajovej asociácie ju podporuje. Blíži sa výročná výstava, prezentujte svoje aktivity.
Pohľad späť - druhý - bude venovaný práve tejto činnosti.
Vopred vďaka za komentáre.

Vlado Kriško

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohľad späť na r.2017 - prvý

Príspevok od užívateľa LAcike » 07 Feb 2018 22:13

Ahoj Vlado,

tiez sledujem a porovnavam s rokmi predtym. Ale nie presne na roky, skor tak pocitovo. Zo zaciatku som chodil vsade, na kazdu mikro vystavu, mal som vela casu a nevedel som porovnavat kvalitu. Teraz viem porovnat, ale bohuzial konicek je vytlacany (teraz uz mnozne cislo) detmi. Cas mam skor po veceroch a preto som zacal aj pisat (odpoved na tvoju dalsiu otazku je stromceky.lacike.sk na blogger.com).
Nazivo je to naozaj najlepsie a o to viac ma tesi, ze sme na nasom klube v Bratislave zacali pravidelne sobotne tvarovacky (bonsaj.sk/blog). Dokonca by som povedal, ze za ten cas, co sa bonsajom venujem, to je ta najpozitivnejsia vec hned po tom, ako som zacal chodit do Kosic :-) Cize v tomto s tebou na 100% suhlasim.
Podarilo sa nam naviazat kontakt s Bory mall a uz druhy rok budeme vystavovat priamo v nakupnom centre, kde sa premelu za vikend tisicky ludi. Trocha deprimujuce je, ze kolko veci skonci v stadiu rozpracovania, ale to uz je mimo temu, ktoru si zacal..

Užívateľov profilový obrázok
vlado
Dátum registrácie: 03 Apr 2008 19:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pohľad späť na r.2017 - prvý

Príspevok od užívateľa vlado » 21 Feb 2018 13:11

Nazdar chlapci. Myslím Vlado, že tak ako Ty aj ostatní bonsaisti ktorí sa venujú svojej záľube mnoho rokov sa obzerajú za svojimi začiatkami a zlepšeniami a hodnotia svoje výsledky. Dá sa povedať s určitosťou, že za posledné roky podstatne vzrásltla živá prezentácia bonsaistiky na Slovensku.
Ročne je u nás niekoľko regionálnych výstav či mikrovýstav na rôznych miestach Slovenska, stretnutia na tvarovačkách a kempoch.
Ja sám za seba som spokojný už len preto, že už viac ako 10 rokov viem postaviť zaujímavú výstavu u nás v Komárne vďaka ktorej sa bonsaje dostali do povedomia v tomto regióne. Už sa mi stalo,že ma zastavil neznámy človek s otázkou ,,Kedy bude zas výstava ?,, To je pre mňa asi najlepší indikátor toho že robím niečo nie len pre seba ale aj pre iných. A keď mám čas , samozrejme prezentujem aj na nete ...

Vlado

Napísať odpoveď