Kvitnuci bonsaj - odporucania

Napísať odpoveď
dodo_512
Dátum registrácie: 06 Jan 2020 13:10

Kvitnuci bonsaj - odporucania

Príspevok od užívateľa dodo_512 » 06 Jan 2020 14:21

Zdravím všetkých a zároveň prosím o pomoc pri hľadaní stredne náročného (toleruje občasné maličké prešľapy v pestovaní) stále-zeleného (neopadavého) a sem tam(alebo celoročné) kvitnúceho stromčeka. :)

Bývam v horskej oblasti cca 700m.n.m číže svetlo v zime nič moc.
Bude umiestnený hlavne v interiéry - v lete vonku na peknej a slnečnej terase (nespália sa mu listy keď ho prenesiem postupne na priame slnko/polotieň).
Zatiaľ mam robustný Fikus - sú v ňom naštepené rôzne kultivary (retusa a kimmen) a myslím že je u nás celkom spokojný. :) :)

Mate dobre skúsenosti s nejakym kultivarom - pripadne čo mi môžete odporučiť? :wink: :wink:

Ďakujem pekne za každú radu. :)
Naposledy upravil/-a dodo_512 v 06 Jan 2020 15:04, upravené celkom 1 krát.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kvitnuci bonsaj - odporucania

Príspevok od užívateľa LAcike » 06 Jan 2020 14:26

Ak ti az tak nezalezi na profesionalnom vyzore, ale tesi ta kvet a ze mas co pestovat, tak cinska ruza (ibistek, hibuscus) je vyborna volba. Vlastnostami velmi podobna fikusu, vela znesie. Akurat ma vacsie listy a kmen nebude nic moc.
Druha alternativa je loropetalum, to ma aj pekne listy, ale kmen tiez nebude velmi hruby.
Granatove jablnko (pumica granatum, varieta s malymi kvemi je Nana) je tiez fajn.

dodo_512
Dátum registrácie: 06 Jan 2020 13:10

Re: Kvitnuci bonsaj - odporucania

Príspevok od užívateľa dodo_512 » 28 Jan 2020 22:20

Zdravim vsetkych,
takze po radach LAcike z jeho prispevku som sa rozhodol pre Loropetalum chinense var. rubrum.

Chcel by som si ho vsak vypestovat a tak skusam stastie a hladam ochotneho majitela tohto kultivaru ktory by mi pomohol a daroval nejaky ten "odrezok na rozmnozenie". :) :) :) :)

Mozno uspejem a najde sa niekto - ak nie tak len obchodik.

Dakujem a prajem pekny den pestovatelia :) :wink:

P.S. Zvladnem osobne prevzatie v RK LM PP a ZA

Napísať odpoveď