otvorený list

Napísať odpoveď
Ján Zágoršek
Dátum registrácie: 11 Nov 2008 14:59

otvorený list

Príspevok od užívateľa Ján Zágoršek » 21 Dec 2012 16:57

Vážené Prezídium SBA,
koncom roka je čas jednak bilancovať uplynulé obdobie, jednak dávať si predsavzatia či klásť ciele pre rok nasledujúci.
V časti bilancovanie by bolo dobré odpovedať na základnú otázku „Čo Prezídium SBA - okrem národnej výstavy – urobilo pre svojich členov?“; tiež by ma zaujímal konkrétny odpočet činnosti jednotlivých členov tak rozsiahleho prezídia.
V časti ciele som sa zameral predovšetkým na webovskú stránku SBA. Odporúčal by som:
- dopĺňať rubriku „Známe tváre“; určite tam už dávno mali byť dvaja predchádzajúci prezidenti SBA
- dôsledne zdokumentovať, trvale archivovať a sprístupniť súbory s ocenenými exponátmi na národných výstavách (aj spätne), najmä Grand Prix (ktoré – nebojím sa to povedať) patria ku kultúrnemu dedičstvu Slovenska
- oživiť stránku, napr. nejakými súťažami
- zverejniť Kroniku SBA v elektronickej podobe
- umožniť osobné prezentácie, najmä pre tých, ktorí nemajú vlastnú www-stránku
- zaviesť rubriku HĽADÁM/PONÚKAM (po slovensky: kúpim/predám)
Ďakujem za prečítanie.

LAcike
Site Admin
Site Admin
Dátum registrácie: 29 Aug 2010 14:43
Kontaktovať užívateľa:

Re: otvorený list

Príspevok od užívateľa LAcike » 23 Dec 2012 13:04

K otazkam sa pripajam a podotykam, ze to nie je vycitka, ale zvedavost. No dobre, mozno aj trocha vycitka :D

Co sa tyka stranky a jej neaktualnosti, tak by som doplnil nasledovne:
- doplnanie obsahu, aby stranka bola aktualna je problematicke uz dlhsiu dobu a to viem o dvoch ludoch, co sa ponukli, ze by sa o web a forum starali :D
- zaktualizovanie stranky a vytvorenie akejsi komunity, kde by kazdy mohol za seba vkladat svoj obsah ak nema web tiez nie je problem (aj ked vytvorit si dnes vlastny blog zadarmo napriklad na blogspote je otazka sekund), dokonca sa da spravit aj to, aby sa obsah existujucich web stranok doplnal automaticky aj na stranku SBA (samozrejme, ak by bol od vlastnikov tychto stranok suhlas a bol by tam jasne viditelny odkaz na original stranku)
- rubrika na nakup/predaj je dobry napad, samozrejme na sukromne ucely. Vidim, ze Duro uz vytvoril temu v ramci fora "Ostatne". Podla mna by bolo lepsie vytvorit osobitne forum (Napr. hned nad "Ostatne") a v nom by boli inzeraty ako samostatne temy (jedna tema jeden inzerat), pricom po vyprsani platnosti by sa tema zamkla alebo vymazala (podobne to mame na bonsajforum a osvedcilo sa to)

Zetková
Dátum registrácie: 28 Okt 2011 17:43

Príspevok od užívateľa Zetková » 08 Jan 2013 17:26

Áno, otvorený list je tak trochu aj výčitka - avšak oprávnená; je to akési "šťuchnutie";
ale oplatí sa šťuchať do mŕtveho chrobáka???

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 04 Feb 2013 21:35

Tak, veci sa nam trocha posunuli dalej, tak skusim zhrnut otazky ohladne webu a ich stav:
- dopĺňať rubriku „Známe tváre“ - este nie, je naplanovane v ramci pravidelnych clankov
- dôsledne zdokumentovať, trvale archivovať a sprístupniť súbory s ocenenými exponátmi na národných výstavách (aj spätne) - na doplneni galerii sa aktualne pracuje
- oživiť stránku, napr. nejakými súťažami - stranka je ozivena, sutazami ale zrovna nie, ma niekto nejaky konkretny napad?
- zverejniť Kroniku SBA v elektronickej podobe - dobry napad, znacim si
- umožniť osobné prezentácie, najmä pre tých, ktorí nemajú vlastnú www-stránku - na webe SBA to nebude najvhodnejsie, ponukam zadarmo skolenie/rady ako si taketo nieco zriadit na blogspote
- zaviesť rubriku HĽADÁM/PONÚKAM (po slovensky: kúpim/predám) - hotovo v samostatnom fore - tu

Ďakujem za prečítanie. Vdaka za napady

Rudolf Fraštia
Dátum registrácie: 06 Apr 2008 11:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Feb 2013 09:48

iba poznámka:
...možno som to prehliadol - ospravedlňujem sa ... na stránke SBA by malo zostať miesto pre EBA a prípadne aj ostatné členské asociácie (linky)??
...a možno by nebolo zlé pri takejto výraznej zmene aj nazrieť na tieto stránky a pokúsiť sa aspoň čiastočne konfrontovať s ich obsahom - sú totiž o tom istom a vo väčšine prípadov omnoho ďalej ako my, tak nie je hanba niečomu sa od nich priučiť :?: :idea: :?:

Ano, bežím s krížikom po funuse, ale žiaľ nikto nikoho na ten "funus" nepozval, resp. neoznámil, že sa bude konať...preto si myslím, že kto má záujem niečo robiť, tak rovnako začne "bežať" až teraz...uvidíme...
Pekné dni.
Zdraví Rudo

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 05 Feb 2013 10:27

Ahoj Rudo,

postupne odpovedam k bodom tvojeho prispevku:
1. na stranke hned v menu hore po kliknuti na "Kluby a Odkazy" ziskas zoznam odkazov na slovenske aj zahranice stranky:
http://bonsai-sba.sk/kluby-a-odkazy/
V rychlom menu, ktore sa rozbali, ked das kurzor na "Kluby a Odkazy" som dal tie kluby, ktore tak boli aj na povodnom webe a boli k nim dodane texty. Velmi rad tam doplnim aj dalsie (napriklad aj Martin), len potrebujem aj oficialny text ;-) Ziskanie nejakych aktualnejsich informacii o kluboch a spolkoch mam v zozname veci, ktore treba este spravit.

2. Co sa tyka obsahu a porovnania, to je tiez naplanovane. V dohladnej dobe sa k tomu dostanem. Stihol som porovnat web a fungovanie SBA s par ludmi z CBA a sme na tom cca podobne, cize po inspiraciu bude treba urcite zajst inde, tak ako vravis. Co sa tyka napadov, kontaktoval som neoficialne viacerych ludi, bol si medzi nimi, takze vies o com hovorim a aku mam predstavu..

Momentalne stale davam dokopy web stranku po veceroch a zatial mam z toho dobry pocit. Aj ked je to vec, ktoru vlastne navonok nevidno, na pozadi sa robi velke upratovanie, tak aby sa mi s nou dobre robilo a pripadne aj cloveku, co pride po mne. Navonok pribudaju iba drobne detaily ako mapky na adresy v texte, odkazovanie sa na weby institucii v clankoch a pod.
Az potom sa pustim do samotneho obsahu a nejakeho okukavania, co by sme mohli pridat, zmenit a pod. Nie je to zalezitost tyzdna, ale mozno aj najblizsieho mesiaca, kedze to robim vo svojom volnom case po veceroch, co je casove obmedzenie :-) To len na upresnenie, aby nedoslo k omylu, ze po zmene stranky na novy dizajn to znova zakapalo ;-)

Ak ma ktokolvek konkretny napad, ktory by sa dal rovno zrealizovat, tak si nan najdem cas urcite aj pocas spomenuteho upratovania a su vitane kedykolvek. Vseobecnejsie predstavy "treba pozriet" pridu narad az neskor, ale treba ludi, s ktorymi sa daju predebatovat, aby sa vytvorilo vseobecne akceptovatelne riesenie.

Viem si predstavit, ze mas svoju predstavu a velmi rad by som si ju vypocul.

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 05 Feb 2013 12:25

Laci prepac, roletku som pozrel, ale iba precital a predpokladal, ze funguje klasicky - klikom na riadok sa mi otvori prislusny odkaz - ale neskusil som to a preto ani nezistil obsah. Ano mas pravdu je to tam...

...Tvoja iniciativa je prikladna a nechap ma, ze Ta chcem kritizovat, pisali sme si o tom a napisem aj tu, ze v celej veci chyba jednoznacny postoj a iniciativa SBA so sebou a svojou cinnostou nieco robit. Velmi sa obavam, aby sa Tvoja praca nestala zbytocnou...uvediem iba jeden nahodny priklad :
Pracne si pretransformoval do noveho formatu stranky seriu clankov pod nazvom "Memorial Tibora Opata" - net sutaz bonsajov, kde vysledky skoncili v popisnej tabulkovej forme (navyse neuplnej - autor neznamy??, alebo nie zrozumitelnej - zmiesane botanicke nazvy s menami osob), bez jedinej fotografie bonsajov ?!? Aku atraktivitu ma pre pestovatela bonsajov takato informacia ???

Ano mozno su veci este nedokoncene...alebo proste ich sucasti naozaj chybaju - lenze potom by asi bolo dobre, aby niekto z SBA uz konecne zodvihol tu pomyselnu "latku" zo zeme a rozhodol, že si ju polozime o nieco vyssie - nemusime sa hned pustat do skokov, na zaciatok postaci, ze sa prestaneme plazit...
Zdraví Rudo

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 05 Feb 2013 13:01

Presne to napadlo pri preklapani clankov aj mne, ze preco nie su fotky :mrgreen: a ze ci naozaj vidim dobre "autor neznamy". Treba od niekoho z ucastnikov vypytat fotky (kto mate, plz, poslite mi). Kazdy jeden clanok som pri prehadzovani aj cital a vidno, ze najvacsia informacna hustota bola okolo roku 2009.

Na druhej strane je otazne, ci ma zmysel sa tak intenzivne obzerat za seba, veci boli ake boli. Ak sa najde niekto, kto tie chybajuce informacie ma, tak sa doplnia, ak nie nie, aj to je sucast historie. Radsej rezko vykrocit vpred a robit veci ponovom, aby sme sa vyhli chybam z minulosti (trocha poeticko pateticke, ale vystihujuce aktualny stav).

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 06 Feb 2013 09:14

Ahoj Laci
vidis sam, ze komunikacia a aktivita je dost slaba, a myslim, ze tomu este vyraznejsie napomoze vypustenie okna s najnovsimi prispevkami vo fore - to by tu asi malo v nejakej forme zostat - co Ty na to ?
Zdraví Rudo

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 06 Feb 2013 12:09

Rudolf Fraštia napísal:Ahoj Laci
vidis sam, ze komunikacia a aktivita je dost slaba, a myslim, ze tomu este vyraznejsie napomoze vypustenie okna s najnovsimi prispevkami vo fore - to by tu asi malo v nejakej forme zostat - co Ty na to ?
Nemyslim si, ze to je otazka listy ako na starej stranke. Osobne si myslim, ze tam iba zavadzala a odputavala pozornost od clankov. Kto chcel, tak si http://bonsai-sba/distribution otvoril tak ci tak. Neplanujem ale nikomu vnucovat svoj nazor. Skusim ozrejmit:
1. Zvazujem, ci by nebolo fajn mat forum dostupne aj ako forum.bonsai-sba.sk. Na inych weboch maju iba forum (http://bonsai-greenhorn.cz, http://bonsajforum.sk, http://bonsai-dnes.cz atd.) bez specialnej listy a ludia s tym nemaju problem, prispevky pribudaju jedna radost. Je to aj tym, ze po otvoreni fora staci ist podla vyfarbenych ikoniek (vo fore, kde je fialova ikona pribudlo nieco od poslednej navstevy), alebo kliknut na "Zobrazit neprecitane prispevky". Ini maju forum priamo v zalozkach dostupne na jeden klik, alebo dokonca nastavene notifikacie o novych prispevkoch.
2. Sam som sa na SBA fore neukazal niekedy aj vyse mesiaca, lebo to tu nezilo, na webe nic nove, na fore nic nove, nebol proste dovod.

No a co sa tyka mojeho stanoviska ako admina, tak je moznost doplnit do prava listu s napr. poslednymi dvomi prispevkami, ale nechcel by som pridavat nieco, co by zaberalo vela miesta. Koncept je taky, ze na stranke maju byt hlavne novinky (a viac ako doteraz) a na fore diskusia, nie chodit na stranku kvoli prispevkom fora.

Pavol Meňhert
Dátum registrácie: 15 Jan 2010 20:32

Príspevok od užívateľa Pavol Meňhert » 06 Feb 2013 12:48

Ak môžem za seba....Začal som chodiť na stránku SBA kvôli informáciám o podujatiach ktoré sa organizujú na klubovej alebo národnej úrovni a ďalej pre možnosť poradiť sa, prípadne ukázať vlastnú tvorbu...v súčasnej dobe stránka z môjho pohľadu pekne ukazuje to čo má byť prvotne ukázané čiže akcie aj pre verejnosť....kto chce ísť hlbšie ako ja, tak si fóre nájde čo chce ...posun myslím nastal veľmi dobrým smerom...vítam pretože tiež som porovnával z českou stránkou- bonsai dnes...... to že je väčší pohyb na strane bratov čechov som tu už viac krát načrtol, takže to závisí od každého z nás....tiež som už len pozorovateľ pre viacero dôvodov.....ale ako pre návštevníka je nový vzhľad určite posun....ešte poslednú vec myslím že je to podobné aj na cz. .....na histórii je väčšinou problém že staršie fotky sa nezobrazia, prípadne ak má niekto problém a chce radu...a pýta si ju tak, nie je vhodné mu odkázať pozri si to v histórii...lebo stratí kopu času hľadaním a možno odpoveď ani nenájde...preto by bolo vhodnejšie naozaj viac žiť prítomnosťou....

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 11 Mar 2013 09:16

Rudolf Fraštia napísal:iba poznámka:
...a možno by nebolo zlé pri takejto výraznej zmene aj nazrieť na tieto stránky a pokúsiť sa aspoň čiastočne konfrontovať s ich obsahom - sú totiž o tom istom a vo väčšine prípadov omnoho ďalej ako my, tak nie je hanba niečomu sa od nich priučiť :?: :idea: :?:
Tak som popozeral stranky okolitych clenskych krajin EBA a mozem skonstatovat nasledovne:
1. Stranka EBA je obsahovo na tom slabo. Jedina dobra sekcia je ta, co obsahuje udalosti a stretnutia - kalendar a to mame po pravej strane, skor je otazka, co vsetko tam vlastne davat. Maju zrejme problemy podobneho charakteru ako boli u nas (napr. uz 2 mesiace nie su schopny odstranit neplatny odkaz na 80. newsletter, co ma este iba vyjst)
2. Rakuska bonsajova asociacia ma posledny prispevok oznam o vystave v lete 2011, potom cosi a oznam o kradezi z roku pana. Stranka mi pride neprehladna a bez obsahu, cize zase nic
3. Poliaci nemaju web ziadny, od nich si priklad neberme :D
4. Madarska bonsajova asociacia ma pekny a prehladny web (som to tu uz pred cca dvomi rokmi aj niekde na forum pisal, ze by sme si od nich mohli zobrat priklad). Obsahovo je zrovnatelna s nami, navyse aj komunikuju vcelku svizne, radost s nimi spolupracovat. Co sa tyka webu, tak nemame sa v com inspirovat.
5. Ceska bonsajova asociacia - co sa tyka webu a struktury, jednoduche, aj ked nie velmi pekne, no posluzi. Obsahovo nenachadzam nic inspirativne. Paci sa mi, ze CBA dava pridanu hodnotu svojej existencii, napr. vyhodnymi ponukami ubytovania na vystavy. To by som presne cakal aj od SBA, nesuvisi to sice priamo s webom, ale..
6. Slovinska bonsajova asociacia - paci sa mi, ze nemaju problem zverejnit aj dvojodstavcove spravy, nech clenovia vedia, ze sa nieco deje
7. Nemecka bonsajova asociacia - obdobne ako rakuska
8. Francuzsko - aktualna, no nic specialne nevidim
9. Svajciari - prijemne, podobne ako francuzi
10. Anglicania - tradicne aktualny a mnozstvo clankov, ale to je vcelku jasne, kedze na stranke EBA-i ich planovane aktivity tvoria 50% kalendara..

Viac sa mi nechcelo pozerat. Je nejaky konkretny web s konkretnou vecou, ktora by bola fajn? Teraz to nie je mierene na Ruda, ale na kohokolvek, napady su vitane :wink:

Rudolf Fraštia
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Rudolf Fraštia » 11 Mar 2013 12:21

Moje slová vyzneli dosť všeobecne...nepozeral som všetky stránky tak ako Ty LAcike...ale mal som na mysli konkretne stránku ČBA z hľadiska jednoduchej reprezentačnej formy a z hľadiska obsahu stránku UBI (Taliansko), kde je asi najvýstižnejšie vyjadrené poslanie národnej asociácie - talenty a národné výstavy poctivo a prehľadne zdokumentované z obdobia možno celej existencie - viditeľné výsledky zmysluplnej činnosti...
...môj pohľad...nevnucujem ho, iba sa oň s vami delím...
Zdraví Rudo

LAcike
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LAcike » 29 Dec 2014 22:14

Rad by som doplnil, ze momentalne pracujeme na zdigitalizovani kroniky (Rasto Moravcik ako dedikovany kronikar). Format by mal byt obdobny ako v pripade publikacie o Narodnej vystave, cize:
http://www.calameo.com/read/004080280267a76a110c1

Napísať odpoveď